ČK: -

Diváci: 25

Rozhodčí: Hertl

Sestava: Vaníček - Kopecký (Coufal D.), Staněk, Roman, Skvrna - Šulc, Špůr, Prokůpek, Novotný (Skořepa) - Felgr, Texl

Po dvou porážkách čekal Kuks B druhý domácí zápas v této sezóně. V dnešním zápase se jednalo o nováčky soutěže, protože do Kuksu zavítala rezerva z Prosečné. Za kuksovské barvy se v bráně poprvé představila posila z Vlkova Michal Vaníček, který byl v zápase velkou oporou. Premiéru si odbyl také Aleš Skořepa, který přišel rovněž z Vlkova.

První poločas přinesl hodně zajímavého, hra se přelévala ze strany na stranu. Byl k vidění jeden útok za druhým. Kuks byl, ale v zakončení přesnější, neboť se jako první dostal do vedení. Na polovině hřiště se zmocnil míče Kopecký, měl před sebou velkou část prostoru, a tak běžel s míčem po lajně, co to dalo. Dostal se až do šestnáctky a lobem našel hlavu střelce Martina Texla - 1:0. Kuks byl z branky poněkud zaskočen, protože v sezóně vedl vůbec poprvé a na tuto roli nebyl zvyklý. Ale vedení trvalo pouze 10 minut, než se uvolnil prostor před záložníkem hostů, a ten "šajtlí" nedal šanci Vaníčkovi - 1:1. V prvním poločase se nic víc neudálo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas přinesl dvě změny, za zraněného Novotného nastoupil Skořepa, a za téměř vyčerpaného Kopeckého, srdcař David Coufal, který měl problémy se zády, ale přesto nastoupil. Kuks hrál většinu míčů na rozběhnutého Coufala nebo Felgra, ale nic nevedlo ke gólové situaci. Ta přišla o pár chvilek později na druhé straně. Když hostující útoční po centru a šťastného odrazu o břevno skóroval hlavou - 1:2. Kuks však zbraně nesložil a bojoval dál, k dobrému výkonu jim pomohla také hrstka kuksovských fans, která je hnala kupředu. Nápor byl veliký, Coufal se dožadoval penalty, ale Hertl byl klidný, po dalších šancích zase skvěle zachytal Bachtík. Prosečné se spoléhalo na protiútoky, ale ty hasil veterán Vráťa Skvrna, který zahrál bezchybný zápas. Posledních pět minut před koncem byl velký závar u hostující branky, jeden centr za druhým, roh Romana na úplně volného Coufala, který těsně minul, Kuksu prostě nebylo přáno, a tak smutně odcházeli z trávníku, když podlehli rezervě Prosečné 1:2.

Chtěl bych poděkovat všem klukům, zejména dorostencům, kteří měli náročný zápas a také zraněným, co bojovali až do konce zápasu. Klobouk dolů kluci!!!