Penalty: 5:6 (2x Coufal D., Malý, Špůr, Petera)

ČK: -

Diváci: 50

Rozhodčí: Herák

Sestava: Vít - Kopecký (Šimek), Petera, Staněk, Pospíšil - Špůr, Malý, Čornanič, Benček (Coufal D.) - Komárek (Felgr), Pavlov

Fotbalová neděle pokračovala po zápasech mladších žáků a dorostu také zápasem mužů. Ti stejně jako dorost hostili soupeře z Prosečné. Hosté byli jasným favoritem pro tento zápas neboť zaujímají 1. příčku v tabulce a můžou se pyšnit faktem, že za celou sezónu ztratili body pouze dvakrát. Kuks neměl co ztratit a soupeře chtěl alespoň potrápit. A potrápil ho tak, že mu málem uštědřil první prohru v základní hrací době.

Zápas se odehrával ve vysokém tempu. Prosečná hrála lépe kombinačně ale důraz domácích je téměř k ničemu nepouštěl. První větší šance soupeře přišla po standardní situaci, když jeden z hráčů Prosečné hlavičkoval do brány. Tam ale vystřihl svůj perfektní zákrok Vít a tak stav byl stále stejný. To ale neplatilo moc dlouho. Na půlce hřiště se dostal k míči domácí Pospíšil. Před dotírajícím soupeřem se ho rozhodl odkopnout co nejdále od brány. Míč ale napálil tak tvrdě a přesně, že trefil soupeřovu bránu a zaskočený gólman si s touto parádní střelou neporadil. Pospíšil se tak postaral o jeden z nejhezčích gólů, který kdy v Kuksu padl - 1:0. Tento příznivý stav vydržel až do poločasu.

Druhý poločas byl zlomový. Prosečná se na Kuks vtrhla jak utržená ze řetězu a chtěla strhnout vedení na svou stranu. Hrálo se víceméně na naší půlce, ale veškeré šance hostí zabránila buď obrana nebo brankář Vít. Ale Prosečná nakonec přece jen vyrovnala a opět po standardní situaci - 1:1. Dlouho Kuks držel příznivý stav. Pak ale přišlo něco, v co nikdo nevěřil. Po brejku domácích se dostal nikým nebráněn ke střele Pavlov a střelou k levé tyči rozvlnil síť - 2:1. Do konce zápasu chyběli už jen desítky sekund a Kuks mohl být blízko senzační výhře. Jenže při tlaku Prosečné v závěru Kuks vedení nedokázal udržet a při jednom závaru před bránou opět inkasoval - 2:2. Rozhodčí o minutu později odpískal konec a šlo se na penalty.

Kuks na penalty bohužel prohrál, i tak ale zahrál parádní zápas a oprávněně získal alespoň 1 bod.