1. kolo Poháru FAČR: Kuks - Kunčice 3:4 (3:2)

15.08.2013 12:06

Góly: 2x Coufal, Pišl

ŽK: Coufal, Pišl

ČK: -

Rozhodčí: Rolf - Tandler, Trejbal

Diváci: 20

Sestava: Kopecký - Jiráček, Roman, Pospíšil, Durst - Pojezdný, Kancnýř (Benček), Prokůpek, Zlámal - Coufal, Pišl

Připraveni do hry: Matras, Felgr

   Jako každý rok, tak i ten letošní sehrál Kuks pohárový zápas. Hned v prvním kole nám byl přidělen soupeř z okresního přeboru a byly jimi Kunčice nad Labem. Náš tým byl hodně obměněn, postrádal pár jmen, ale v prvním poločase byla hra na takové úrovni, že to vypadalo, jako bychom spolu už pár let hráli. Do vedení jsme se překvapivě dostali právě my, když Coufal střelou k tyči nedal brankáři šanci. Bohužel přišlo brzké vyrovnání, když nebylo obrana důraznější v souboji. Kuksáci ovšem pomocí Coufala a přesného pasu na něho strhli vedení na svou stranu a po Pišlově pumelici ze třiceti metrů pod břevno jsme vedli dokonce o dvě branky. Radost do šatny nám zkazil kontaktní gól hostů, kteří využili nepříliš dobrého odkopu od branky a nedůrazu ve středu hřiště.

   Druhá půle už tak pohledná nebyla, hosté přiostřili a některé zákroky hraničili s úmyslem a zákeřností. Domácí fotbalisty to hodně rozhodilo a přestali hrát svou hru. Po nedorozumění Kopeckého a Pospíšila hosté zadarmo vyrovnali. Hosté zazlobili deset minut před koncem, ale špatný výběh Kopeckého na centr nepostrestali, míč totiž zastavila tyč a poté odkopl kulatý nesmysl Pojezdný. Tři minuty před koncem bohužel fauloval Roman soupeře podle pomezního ve vápně a kopala se penalta. Tu hosté se štěstím proměnili. Ke konci zápasu mohli kuksáci ještě vyrovnat, ale brankář hostí byl regulérně proti.

   Do dalších bojů tedy postupuje soupeř z Kunčic, kterému gratulujeme. My jsme si o sobě obrázek sami udělali a určitě se letos ve IV. třídě neztratíme, když odehrajeme vyrovnaný boj s týmem o dvě soutěže výše. V neděli jedeme do Hostinného, tak nám držte palce, ať dovezeme první body do tabulky. 

(Kozlík)

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421