Góly: 2 Coufal, Odvárka, Roman, Pojezdný, Jiráček, Zlámal

ČK: Coufal

Rozhodčí: Gernát

Diváci: 50

Sestava: Kopecký - Pospíšil, Petera, Kancnýř, Roman (65. Felgr) - Zlámal, Prokůpek, Staněk (60. Jiráček), Pojezdný - Coufal, Odvárka (70. Texl)

První jarní mistrák určil nekompromisní los pro kuksovské borce. Těm byli naordinovány Chotěvice, jenž svého soupeře hostily na vcelku neupraveném hřišti. Kotníky všech hráčů se tak ztrácely ve vysoké trávě a občas se zabořily i do domečku pana krtka. Zápas začínal v neděli od 15:00 a na jeho průběh se přišlo podívat na 50 zdejších domorodců. Kuks přijel v silné sestavě. Chyběl jen dočasně suspendovaný středopolař a jeden ze základních pilířů úspěšného Kuksu, Vláďa Pišl. Na jeho postu ho nahradil již zcela zotavený já (Stankelin). Nechyběl naopak pevný stavební kámen zálohy Honza Prokůpek nebo polopražák David Coufal. Do brány se postavil Kuba Kopecký, aby si připsal druhé čisté konto v sezóně. A nepřipsal! Na tento zápas byl delegován rozhodčí Gernát, který si ale již po 10 ti minutách hry zasloužil granát!

Po hře panna nebo orel kapitán Kacák volí stranu a míč má soupeř. Hraje se! Kuks v prvním poločase do beznadějně posledního soupeře buší hlava nehlava. Chotěvice nemají na naše rychlé a šikovné nohy nejmenší nárok a tak dostávají hned na začátku první šišku do brány. Marek Odvárka potrestal chybu gólmana a z dorážky do prázdné brány posílá Kuks do vedení - 0:1. Krásné pasy za obranu posílá několikrát Próťa a Coufik dvakrát trestá. Uběhla ani ne půlka poločasu a Kuks už vede 0:3. Trefit se mohl i Staněk a to hned dvakrát. Nejdřív se po krásném pasu od Próti dostal do vápna, kde se po následně úspěšné kličce dostal ke střele. Ta ale neměla dostatečný důraz a skončila jen na kopačce gólmana. Po druhé ho našel krásným pasem po rohovém kopu Roman ale hlavou jen těsně minul míč. Pak přichází na řadu plejáda pana rozhodčího. Ten nekompromisně tasí jednu žlutou kartu za druhou. Je jedno komu a za co, hlavně že tasí. Za údajné kecy dostávají karty Staněk, Prokůpek i Petera. Posledně zmiňovaný za to, že se ve vlastním vápně nedopustil žádného faulu a přesto domácí hráč upadl, čímž si vysloužil pokutový kop. Dan se marně dožadoval spravedlnosti, ale když pan (ne)sudí si nebral výčitek, nařkl ho "bláznem", čímž mu zcela jistě všichni dali za pravdu. Pan Gernát ji odpískal asi především proto, že se bál, že by mu jinak domácí rozbili držku. A tomu by byli asi taky všichni nakloněni. A tak se Chotěvice dostaly lacino k penaltě na kterou Kopeda bohužel nedosáhl. Ještě předtím se však trefil na druhé straně Roman, když trochu lakonicky z přímého kopu vypálil přímo na bránu. Střela byla tak přesná, že se lízla s tyčí a nejistý brankář tak nehnul ani párkem - krása - 1:4. To ale nebylo vše. Po dvou více či méně sporných faulech dostává dvě žlutý a následně červenou kartu Coufik a musí jít do sprch. Rozhodčí, jehož krásně upravenou a natupírovanou bradku by mu mohl závidět i Láďa Wolek, tak znovu a rozhodně ne naposled pochybil.

Druhý poločas nepřinesl v sestavě žádnou změnu. Kuks opět tvrdě hrajícího soupeře přehrával a nepustil ho k ničemu nebezpečnému. Naopak to byl opět Kuks, který naděloval. Trefili se tak ještě Pojezdný, Zlámal a Jiráček. Chotěvice proti soupeři, který hrál v 10, byly nebezpečné jak krabice s koťatama a tak si ze zápasu odnesly 7 brankový debakl. Nutno říci, že Kuks sehrál skvělý zápas. Jediná kaňka je již zmiňovaná redka Coufika a také nedobrovolné střádní Romana, který si poranil koleno. To se ale snad srovná a bude připraveno do dalšího utkání.