13. kolo: Kuks - Mladé Buky "B" 7:1 (4:1)

19.04.2015 18:31

Góly: 3 Odvárka, 3 Zlámal, Felgr

ŽK: Vohnout T.

ČK: -

Rozhodčí: Beránek - Žák, Michl

Diváci: 20

Sestava: Benček - Pospíšil, Kancnýř, Petera, Jiráček - Pojezdný, Prokůpek, Staněk, Zlámal - Odvárka (60. Felgr), Vohnout T. (65. Matras)

 

   Žacími noži zkosená, jehlami propíchaná, správci připravená. Tyto a další přívlastky si zaslouží tráva, na které hostil Kuks soupeře z Mladých Buků "B", který okupuje jedny z posledních příček tabulky. Změn v sestavě bylo několik. Tou hlavní bylo, že s deskama v ruce na nás místo Káji křičel Čenda. Při absenci dvorního gólmana Kopedy dosadil mezi tři tyče právě Karla. Do soupisky se nevešel Tomáš Roman, kterého nadále trápí bolavé koleno. Jeho post obsadil Honza Jiráček a se svou úlohou se popral náramně. Jarní premiéru si odbyl i mladší z bratrů Vohnoutových - Tomáš. Další míchání sestavy bylo jen kosmetické. Kapitánskou pásku si kolem své golfem vypracované paže omotal opět Kacák.

   Diváci se ještě nestačili ani posadit, někteří dokonce teprv vycházeli ze svých domů s mastnou hubou od oběda a už se na neexistující tabuli měnila čísla. Krásná nahrávka poslala Marka Odvárku do úprku, který při prvním kontaktu s míčem nezaváhal a krásnou dělovkou rozvlňuje síť soupeře - 1:0. Buky rozehrávají, ale v nejbližších vteřinách mají opět balón domácí. Ti se tlačí do pokutového území, kde byl nedovoleným zákrokem sťat jeden z kuksovských borců a tak sudí Beránek nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se staví penaltový bohém Mára a ke štěstí všech posílá Kuks do dvoubrankového trháku - 2:0. Blížila se 10. minuta a skóre se opět měnilo. Místní statistiky začalo polévat horko neboť tušili, že dnes se jim ty góly do notýsků nebudou vejít. Patrné to bylo i z pohledu p. Beránka, který si pomalu vypsal tužku. Teď ale zpět ke gólu. Jediné co k němu mohu říct je to, že posílám Vítkovi (autorovi gólu) hlubokou omluvu, protože si jeho gól již nepamatuji. Asi jsem byl zamyšlen do vlastních nadávek na svou osobu. Takže najednou to bylo - 3:0. Co si ale pamatuji, to je gól hostí (promiň Karle :D). Po jednom z faulů Kuksáků se k přímému kopu dostávají i Buky. Ve vápně pak sehrál hlavičkový souboj Próťa s jedním z útočníků hostí, ale k neštěstí všech ho prohrál (zřejmě byl faulován) a vyběhnuvší gólman Karel s jasně tvrdým dialektem: "MÁÁÁÁÁM" si k míči pouze přičichl, možná se svým, po vzoru italských teenagerů, líbezným účesem i otřel, ale jeho trajektorii zastavit nedokázal - 3:1. Na řadu se dostávají i barevné kartonky z náprsní kapsy sudího. Tomáš Vohnout při útočném faulu dostává žlutou za kecy a DÍKY BOHU!!! neporušil naší již roky zavedenou tradici. Do konce poločasu zbývalo asi 120 vteřin. Marek Odvárka dostává další krásný pas za obranu a řítí se na bránu jak Váňa na na svém Tiumenovi. Dostává se před gólmana, kterému nasazuje smrtící kličku (jakoby se obehrál Marek sám - jeho specialita) a do prázdné branky posílá míč potřetí - 4:1. No a hattrick je na světě. Písk písk a je přestávka.

   K druhému poločasu nastupujeme s hlavama plnýma nových pokynů od všech přítomných koučů, sklízíme kladnou kritiku (ano, i kritika může být kladná) a v nezměněné sestavě rozehráváme na středovém kruhu druhý poločas. Netrvá dlouho a opět se radujeme z branky. Tu dává Vítek, již podruhé v zápase. Nevím proč, přijdu si jak z filmu Muži v černém, ale nikdy si Vítkovi góli nepamatuji (koupím ti pak za to pivo). Jediné co vím, že vypálil na bránu a dal gól :D. Brankář hostí se sice míče na zlomek půl vteřiny dotkl, ale k jeho smůle holkami přezdívaný "kulatý nesmysl" přesto doputoval za bravurně nalajnovanou brankovou čáru - 5:1. Teda aspoň myslím, že to bylo u tohohle gólu. Ať už bylo či nebylo, hraje se dál. Kuks stále tlačí a soupeř se nemůže ani nadechnout, tak jak to třeba vidíte u kaprů na hladině rybníka. Po jednom ze závarů před bránou tak znovu měníme skóre. Jeden z kuksovských hráčů pálí na bránu, gólman však vyráží. Jenže jen před dobře postaveného Felgra (inspirován Lafatou), který si s dorážkou do prázdné brány neláme hlavu a střílí svůj premiérový gól v sezóně - 6:1. Právě Gaňa vystřídal hattrickového Máru a na jeho palbu navázal. Střídal také skvostný Matras za Tomáše Vohnouta. I Matry mohl dát gól, jenže byl zřejmě rozhozen hlasitým skandováním přítomných fandů a tak míč radši zakopl kamsi do neznáma. Pomalu se blíží konec utkání, ale stále není průběžný výsledek ve shodě s tím konečným. Vítek nechtěl nechat Máru jako jediným hrdinou zápasu a tak i on zkompletoval svůj hattrick. A všichni již víte co bude následovat. Opět si gól nepamatuji - máš u mě i to druhý pivo! Předpokládám, že to bylo stylem pocem kam deš! - 7:1. Buky se zmohli jen na pár střel vedle nebo na bonbónky do navlhčených rukavic Benčekíňa. Ten leč neměl příliš práce, přesto ukázal několik skluzů a pádů pro potěšená oka diváků. Jeho výstavní polo-kotrmelec bude zcela jistě jednou ve fotbalové příručce. Sudí Beránek pískl konec a Kuks opět vítězí házenkářským výsledkem. 

   Nutno pochválit celou fotbalovou třináctku. Především Máru s Vítkem, skvěle hráli i Próťa a nebo beraní hlavy Jotka s Pecou. Ty jejich hlavičky mě straší ještě dodnes. Skvěle pískal i pan Beránek, po minulém zápasu velmi příjemný rozdíl. Sítě sundány, praporky taktéž, klobásky mizí ve chřtánech černobílých a fotbalová neděle nadobro končí! HAWK..

EDIT: Mnozí z Vás jsou zcela jistě rozhořčeni a v myšlenkách jim kolují defekty, že by neměli být o Vítkovi góly ochuzeni. A tak pro upřesnění zasíláme jak to vlastně bylo a to přímo z úst samotného exekutora: 

1. nekompromisní hlavička do protipohybu gólmana 

2. výstavní 30 metrové sólo s milimetrovým zakončením k bližší tyči 

3. a naposledy technická rána levou nohou proti které golman neměl šanci. 

No a já musím více než jen souhlasit a zamáčknout slzy, protože jsem o tyto grandiózní momenty přišel :(( :D

Stankelin

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421

TOPlist