Dorost: Kuks - Bílá Třemešná 3:2

04.04.2010 19:08

Góly: Pišl, Kriegler, Kopecký

ŽK: Všetečka, Coufal

ČK: -

Diváci: 80

Rozhodčí: Hertl

Sestava: Prokůpek - Kopecký, Přeučil, Roman, Picha - Pišl, Čuda, Mareš, Mikeš - Všetečka, Coufal

Střídali: Hlaváček, Kriegler, Bonkovskyj

 

  Začala nám jarní sezóna a do Kuksu zajížděl rival z Bílé Třemešné. Poslední vzájemný zápas vyhrála Třemešná 2:0, a tak měl Kuks svému soupeři, co vracet. Na zápas se přišlo až překvapivě podívat spousta lidí, nutno dodat, že velká hromada jich přijela právě z Třemešné. Poprvé za Kuks nastoupila posila ze Dvora Králové Jirka Všetečka, který spolu s Coufalem v útoku vytvořili suprové duo a také věčně zraněný Tomáš Přeučil, který se usadil v obraně. Ale teď už k zápasu.

  Oba týmy nastoupili v nejsilnějších možných sestavách a prvních 20. minut se spíše čekalo, kdo s čím přijde. Aktivní hosté stříleli spíše z dálky, Kuks zase spoléhal na své standartní situace. Netrvalo dlouho a zhruba z dvaceti metrů se skvělou střelou mohl pyšnit domácí Pišl, který tak zajistil první gól proti Třemešné za poslední tři roky - 1:0. Zápas byl vypjatý a došlo i k mnoha ostrým zákrokům, ale v těchto zápasech to k tomu určitě patří. Třemešná zahrozila po rohovém kopu, kde zůstal nikým neatakovaný odchovanec Kuksu Kancnýř, ale zamířil na připraveného Prokůpka. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0.

 Do druhého poločasu vstoupili Kuksáci se zajištěnou obranou a hráli spíše na brejkové situace. Do spousty z nich se dostal Coufal, ale pokaždé byl faulován a z toho pramenily trestné kopy. Poprvé to zkoušel Roman chytrou střelou na vzdálenější tyč, ale Zlatník byl pozorný. Podruhé Pišl, který pálil těsně nad bránu. Pak se na hřišti zase zajiskřilo a Coufal odkulhal na střídačku. Nahradil  ho Kriegler a zraněného Čudu vystřídal pro změnu Hlaváček. Po faulu na Všetečku na sopeřově polovině si postavil míč Roman a zakrouceným míčem našel hlavu Krieglera - 2:0. Po druhém gólu začal nápor Třemešné, jedna střela za druhou. Po jedné střele Prokůpek dlouhým výhozem našel do brejku zotaveného Coufala, který ukázkově předložil Kopeckému a ten zvýšil na 3:0. Po tomto gólu, jakoby Kuks ještě víc zalezl na svou polovinu, a mohl zase začít nápor Třemešné. Po zahraném rohovém kopu hostů došlo k nedorozumění mezi Kopeckým a brankářem Prokůpkem a míč skončil v síti - 3:1. O tři minutky později byla skrumáž ve vápně domácích, když Kopecký chtěl odkopnout míč, ale nešťastně trefil hráče Třemešné, od kterého se míč odrazil do brány - 3:2. Pojistit Kuksovské vedení mohl nováček v týmu Všetečka, ale ani nadvakrát Zlatníka nepřekonal. To mohlo být už Kuksu jedno, protože rozhodčí Hertl ukončil utkání a tři důežité body zůstali v Kuksu.  

(Tomáš Roman)

Hráč zápasu: Přeučil

Smolař zápasu: Kopecký

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421