Dorost: Kuks - Chotěvice 2:1

24.05.2010 15:43

Góly: Pišl, Kriegler

ŽK: Mareš

ČK: -

Diváci: 20

Rozhodčí: Hertl

Sestava: Prokůpek - Hlaváček, Přeučil, Roman, Picha - Mareš, Pišl, Mikeš, Dubecký - Kriegler, Coufal

Střídali: Behro

 

  Po těžkých utkáních čekal Kuks další soupeř, tím byly Chotěvice. Nikdo netušil, co od soupeře čekat, jelikož na podzim jsme hráli v Chotěvicích smírně 3:3 a na jaře mají Chotěvice nevyrovnané výsledky. Kuks musel nuceně hrábnout do sestavy, protože nemohli hrát potrestaní Všetečka a Kopecký. Na levé obraně se tedy představil Hlaváček a na záloze Dubecký.

  První poločas byl velmi těžký, jelikož hned při nástupu hráčů začalo pršet. Oba týmy se praly s terénem zdatně, ale do vedení šli chotěvičtí. Po odvráceném rohovém kopu se do míče opřel jeden z chotěvických a otevřel skóre - 0:1. Kuks tahle branka nevyvedla z míry, ba naopak. Začali ještě více tlačit a po většinu poločasu měli míč na svých kopačkách. Po průniku do vápna byl Kriegler faulován a k penaltě se postavil Mareš. Při naší smůle po celý zápas bohužel neproměnil, ale následovaly další tutovky. Šance Coufala byla stoprocentní, ale brankář držel naděje hostů. Poté následovala série dobře zahrávaných rohů Mikeše, ale chyběl větší důraz ve vápně. Do poločasu se kuksáci přeci jen dočkali. Coufal převzal na půlce míč, obešel dva hráče a předložil Pišlovi, který už věděl, co s míčem udělat - 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

  Druhý poločas už byl v režii domácích, kteří si vypracovali spoustu šancí. Tu největší měl asi Kriegler, ale pálil do břevna. Poté utekl domácí obraně útočník hostů, ale přestřelil. V sedmdesáté minutě utekl opět Coufal, který našel na penaltě Krieglera a ten se opřel do míče, že se střela odrazila od břevna těsně za čáru. Rozhodčí ukázal na středový kruh a branka byla tedy uznána - 2:1. Hosté se pokoušeli o vyrovnání, ale marně. Osm minut před koncem měl další jasnou šanci Kriegler, ale jeho kličku brankář vystihl. Na výsledku se už nakonec nic nezměnilo, a tak mohl Kuks slavit  sedmou výhru v řadě.

 Příští týden má dorost pauzu. Za čtrnáct dní je čeká poslední zápas sezóny a bude to zřejmě šlágr kola, protože do Kuksu přijede FK Mostek.

(Tomáš Roman)

Hvězda zápasu: Coufal

Smolař zápasu: Behro

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421