Dorost: Kuks - Volanov 2:2

30.08.2009 19:07

Góly: Coufal, Roman (z pen.)

ŽK: Coufal, Kopecký

ČK: -

Diváci: 40

Rozhodčí: Hertl

Sestava: Prokůpek - Kopecký, Roman, Picha, Mikeš - Pišl, Kriegler, Hlaváček, Čuda - Bonkovskyj, Coufal

Střídal: Dubecký

   Psala se neděle a v Kuksu byl skoro jako každý týden fotbal. Tentokrát se předvedli jenom dorostenci, kteří odehráli nezvykle dva zápasy v jednom víkendu. Po vítězství v Prosečné je nyní čekal Volanov. Už před zápasem se řikalo, že to bude velmi vyrovnaný zápas. A to opravdu byl. A nejen to...

   První šli do vedení Volanovští. Jeden z útočníků dostal dlouhý pas, zpracoval balón a pelášil s ním na bránu. Naproti mu vyběhl gólman Prokůpek, který útočníka v souboji jeden na jednoho nedokázal zastavit a tak šťastný střelec střílel už jen do prázdné. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Svůj třetí gól ze dvou zápasů vstřelil Coufal. Ten utíkal po pravé straně a z těžkého úhlu prostřelil vyběhnutého gólmana. Těžší to měl ještě v tom, že se mu lepil na záda jeden z obránců. Coufal ale předvedl svůj um a tak si celkem zaslouženě mohl vychutnat potlesk. Zápas ale provázel drobné komplikace. Hlavním trnem v oku pro fanoušky byl čárový rozhodčí z Volanova. Silně a viditelně nadržoval svému týmu a tak si vyslechl nejednu nadávku. Největší spor v prvním poločase byl, když jeden z Kuksovských vystřeli na bránu, ale trefil pouze tyč. Odražený míč se dostal k dobíhajícímu Coufalovi, který zcela bez problémů zakončil. Jenže čárový mávl právě Coufalovi ofsajd, který každopádně nebyl. Sudí Hertl mu ale dal za pravdu a tak gól neuznal. Fatální hrubka obou rozhodčích.

   V druhém poločase se opět hrál vyrovnaný zápas. Naděje přišla zhruba v polovině druhé půle. Opět přišla od Kuksovských střela na bránu. Coufal tak dlouho kličkoval v pokutovém území, až si nakonec vymodlil faul. Hertl neměl jinou možnost než nařídit penaltu. Tu, stejně jako včera, kopal Roman. A ani pro tentokrát se nemýlil. Příznivý výsledek se nesl až do posledních minut utkání. Jenže pak přišlo něco, co nikdo nečekal. Po jednom ze zákroků se pískl míč rozhodčího. Volanovští měli ve stylu fair-play odevzdat balon Kuksu. Normálně se míč kopne do autu nebo daleko od brány, ale to co předvedl jeden z Volanovských hráčů bylo nepředstavitelné. Namísto odevzdání míč prudce nakopl na bránu a vyslal tak na Prokůpka velmi nečekanou střelu, kterou bohužel nedokázal  udržet v rukavicích a tak se stav zápasu vyrovnal. Rozhodčí pískl konec. Pak se teprve děli věci. Dotčení Kuksovští fanoušci se pustili z Volanovskými nejprve do ústní šarvátky, poté dokonce následovala i strkanice, ze které naštěstí nic většího nevzniklo. Velmi vypjatý zápas tak skončil smírně.

(Michal Staněk)

Hráč zápasu: Roman

Smolař zápasu: Hlaváček

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421