Muži: Kuks - Dolní Kalná "B" 2:3 po pen.

04.04.2010 19:11

Góly: vlastní, Malý (z pen.)

Penalty: 3:4 (Staněk, Malý, Špůr)

ŽK: -

ČK: -

Diváci: 55

Rozhodčí: Chudoba

Sestava: Vít - Šimek, Petera, Staněk, Pospíšil - Špůr, Malý, Čornanič, Komárek (Novotný) - Texl (Materna), Felgr

 

   Ke svému úvodnímu zápasu v jarní části sezóny nastoupilo družstvo mužů, které hostilo papírově silnější Dolní Kalnou B. Po podzimní sérii neporazitelnosti (4 poslední zápasy) a velké zimní přípravě si domácí přesto věřili.

   Zápas by se dal nazvat jako velmi vyrovnaný. Jednou zahrozil Kuks, podruhé Dolní Kalná B. Ta byla i přesto o něco málo nebezpečnější. První gól ale padl právě do jejich branky. Po závaru před brankářem Kalné jeden z hostů odkopl míč tak nešťastně, že skončil až ve vlastní bráně a tak Kuks mohl slavit hubené vedení - 1:0. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

   Druhý poločas se pro Kuks nevyvíjel příznivě. Po nedůrazném odkopu kuksovských obránců se k míči dostal hráč s Kalné a v lehké pozici skóroval - 1:1. Ten samý hráč skóroval o pár minut později znovu a strhl tak vedení na stranu Dolní Kalné B. Po rohovém kopu stál totiž zcela nechráněn a hlavou tak skóroval do odkryté brány - 1:2. Po vystřídání se domácí ale přece jen trochu vzpamatovali a zahrozili i směrem dopředu. Do útoku byl z obrany povolán Staněk a na jeho místo šel Materna. Kuks stále více tlačil, až si nakonec vymodlil i penaltu. Tu naštěstí Malý proměnil - 2:2. Jen nutno podotknout, že penaltě předcházelo ošklivé knokautování našeho hráče Novotného. Toho zasáhl brankář při výskoku kolenem do obličeje a po následném dopadu mu sice nechtěně, ale přesto šlápl znovu do obličeje. Novotný dokonce nemohl chvíli dýchat. Po krátké přestávce byl ale opět na nohou a schopný hře. Stav zápasu se do konce základní hrací doby nezměnil a tak se kopali penalty. 

   První penaltu kopal Petera, jeho střelu ale brankář Kalné chytil. Na druhou šel Staněk jenž proměnil s přehledem, stejně jako jeho následovník Malý. Stav po první sérii byl 2:2 a tak se kopalo dál. Za Kuks šel Špůr, který také proměnil. Penalty pak nešťastně ukončil Felgr, který vypálil sice krásnou střelu, ale trefil pouze spojnici. Kalná se nemýlila ani jednou a tak si veze z Kuksu 2 body. Kuks pouze 1.

(Michal Staněk)

Hráč zápasu: Čornanič

Smolař zápasu: Felgr

 

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421