Muži: Lampertice - Kuks 3:1

16.05.2010 21:26

Góly: Šimek

ŽK: -

ČK: -

Diváci: 40

Rozhodčí: Louda

Sestava: Coufal D. - Materna (Picha), Roman, Skvrna - Pospíšil, Šimek - Dvorský, Čornanič, Komárek - Staněk, Kašpar

 

  Kuks čekal další nelehký zápas. Hráli totiž v Lamperticích, kde je těžký terén a dobrý soupeř. Minulý rok jsme si z Lampertic odvezli výprask 8:0. V zápase museli nastoupit tři dorostenci, jelikož většina hráčů se omluvila pro různé důvody. V brance tedy místo Víta nastoupil David Coufal, na stoperovi Tomáš Roman a na kraji obrany střídající Fanda Picha.

  První poločas byl v režii domácí Jiskry, ale i Kuks občas zaměstnal domácí obranu. Největšími zbraněmi domácích byly určitě standartní situace, zejména rohové kopy, které byly opravdu nebezpečné. Branku však domácí nevstřelili, a tak přišel trest na druhé straně. Staněk centroval míč, který posunul Čornanič a Jiří Šimek střelou k tyči rozvlnil síť - 0:1. Tento gól, jakoby nakopl domácí ještě více a ti začali daleko častěji útočit a trápit hostující obranu. Po jednom míči ze obranu převzal míč Flégr a v cestě už mu stál pouze Roman a brankář Coufal. Flégr to udělal šikovně a na hranici vápna při souboji upadl. Rozhodčí Louda pískl faul, který neměl vůbec být a nakonec po konzultaci s pomezním domácích dokonce penaltu. Coufal se snažil vycukat Baumanna, ale ten se štěstím proměnil - 1:1. Tímto stavem skončil první poločas.

  Do druhého poločasu už musel na hřiště za nachlazeného Maternu nastoupit dorostenec Picha a nevedl si nikterak špatně. Do šedesáté minuty se hra odehrávala ve středu hřiště. Oba týmy zkoušeli své taktiky. Kuks brejkové situace a Lampertice se snažily přehrát Kuks kombinační hrou. V šestapadesáté minutě zahrávali domácí rohový kop a na přední tyč si naběhl dvoumetrový Drábek, kterého nedokázal nikdo zastavit - 2:1. Kuks až do konce zápasu ještě marně zkoušel vyrovnat, ale sil ubývalo. Tečku za zápasem udělal Vondrák, který se parádně trefil z volného přímého kopu - 3:1. Tímto stavem zápas skončil.

  Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří jeli a nechali na hřišti všechny síly, neboť si myslím, že náš tým nepůsobil odevzdaně a snad jsme Lamperticím hru trochu znepříjemnili. Přejeme Lamperticím hodně štěstí do dalších bojů.

(Tomáš Roman)

Hráč zápasu: Šimek, Čornanič

Smolař zápasu: Kašpar

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421