Muži: Malé Svatoň. - Kuks 3:0

10.05.2010 15:43

Góly: -

ŽK: -

ČK: -

Diváci: 60

Rozhodčí: Janota

Sestava: Coufal D. - Šimek, Čornanič, Skvrna, Pospíšil - Felgr, Špůr, Benček, Texl - Dvorský, Staněk

 

  Po dvou porážkách se kukští vydali za soupeřem z kategorie přetěžkých, tedy na půdu druhých v soutěži, Malých Svatoňovic. Po sérii omluvenek, tedy jen s torzem týmu se nejeden z nás strachoval o konečný výsledek, přeci jen postavení soupeře v tabulce budilo respekt.

  Ovšem ten, kdo čekal hned od počátku ofenzivní  smršť domácích s řadou vyložených šancí, musel být velmi překvapen. Domácí si sice vytvořili územní převahu, přesto se do gólových šancí nedostávali, a když už se jim podařilo probít skrz naši úpornou obranu, zastavoval je s jistotou chytající brankář. Ba, co víc, byli jsme to my, kdo hrozil, v jedné z příležitostí se dokonce ocitl tváří v tvář brankářovi hostí Staněk, ovšem zakončení nebylo přesné, a tak skóre bylo stále 0:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin, ovšem hra našich dávala naději na více než slušný výsledek.

  Nějakou dobu po přestávce jsme ještě tyto naděje drželi, poté však přišel rozhodující okamžik střetnutí. Po prohraném souboji v půli hřiště se dostal míč až k Texlovi, který v tísni a přistrčen nedal z pětadvaceti metrů našemu golmanovi šanci, nádherná střela, škoda jen, že do vlastní sítě - 1:0. Následně na to pak otřesená a mírně rozhozená obrana inkasovala podruhé, to když přišel z levé strany centr přesně na hlavu nepokrytému domácímu hráči a ten se z blízka nemýlil - 2:0. Následně se hra našeho týmu znovu srovnala a dokonce jsme začali vystrkovat růžky, lze se jen domnívat, jak by se hra odvíjela dál, kdyby rozhodčí projevil odvahu a důsledně trestal tvrdé zákroky na naše hráče, kteří vždy když už to vypadalo, že by mohli překonat obranu domácích byli velmi tvrdě zastavovány. Několikrát i skluzy zezadu, přesto rozhodčí karty nevytahoval. V samém závěru si vybral slabší chvilku i náš brankář, když neodhadl dráhu míče, který jej přeskočil a zapadl do naší brány potřetí - 3:0. Nutno dodat, že přestože byl soupeř herně vyspělejší, my jsme mu byli více než zdatným soupeřem a celkové skóre rozhodně neodpovídá předvedené hře.

  Lze si jen přát, aby se nám více dařilo proměňovat vypracované šance a vyvarovávali jsme se laciných chyb. Přesto si naši hráči zaslouží za tento zápas absolitórium a lze jen doufat, že na tento vyspělý výkon naváží i v dalších zápasech.

(Libor Coufal)

Hráč zápasu: Benček

Smolař zápasu: Texl

Kontakt

Roman Tomáš

TJ Jiskra Kuks
Kuks 12
okres Trutnov
544 43

721 521 421